DÁRKY a OBRAZY  Výjimečně krásné   


NOVINKY
Vánoční dárkové kabelky

Pro vánoční čas jsme připravili speciální edici kartonových dárkových kabelek.

Na boku kabelky jsou krásné vánoční motivy, milé staré kresby s bezstarostnou vánoční atmosférou. V "pokladech" knihovny Poplužního dvora jsme našli dokonce čtyři různé motivy.

S těmito obrázky je kabelka milý a originální dárek. Dobroty do kabelky si vyberete sami, snadno se přenáší a hlavně udělá velkou radost obdarovanému :-).

Byli jsme na Hanáckém bále!

Byli jsme na Hanáckém bále v Tovačově. Krásný zážitek, bohatý program, výborné jídlo, všichni se skvěle bavili, bylo se na co dívat :-) Naprosto úžasná atmosféra, příjemná, upřímná, domácí - ano, na Hanáckém bále jsme se cítili jako doma. Všechny hosty vítali praví Hanáci v nádherných krojích a to nejen úsměvem, ale i domácími dobrotami, koláčky a domácí slivovicou. Taneční parket byl plný od "prvního kola", od první písničky. Jak velký rozdíl vůči některým "reprezentačním" plesům a akcím "nejvyšší společenské úrovně" které jsme zažili ve velých městech - škrobená atmosféra, do deseti hodin nikdo netancoval, tombola vyhlašovaná po půlnoci v poloprázdném sálu ...

I tady byla tombola a jak se na Hanou sluší a patří - byla opravdu bohatá. Jsme rádi, že jsme i my mohli přispět do tomboly  stylovým dárkem - naší Hanáckou bonboniérou.


Máte malé děti?

Vyhrajte si s podtácky! Sada 6 ks podtácků s různými motivy není je praktická podložka pod skleničku nebo hrníček, není jen hezká, ale můžete díky ní s dětmi "trénovat" poznávání našich nejznámějších ovocí, plemen slepic, nebo v případě sady s národními motivy si můžete i zazpívat - "Aničko Šafářova ...", dokončit básničku "Byla jedna babka, ...", nebo si můžete zahrát jednoduché pexeso :-)

Dárkové sady jsou s různými motivy - staré odrůdy ovoce, vinné révy a stará plemena slepic.

 

Desatero pro chovatele koní

Do naší galerie jsme přidali další výjimečný "kousek".

Jedná se o krásný obraz od světoznámého českého malíře, grafika a designéra Alfonse Muchy z roku 1930 doplněný dobovým desaterem pro chovatele koní. Obraz jsme našli na poplužním dvoře v Bochoři ve velmi dobrém stavu. Kromě celkového dojmu jsme museli ocenit až neuvěřitelně kvalitní tisk z 30. let minulého století.

Z obrazu jsme měli obrovskou radost a dlouho jsme ani neuvažovali o tom, že ho zařadíme do naší galerie. Ale jeho výjimečná krása rozhodla, že se o ni podělíme s Vámi. Nepochybujeme, že udělá radost mnohým z Vás.

Proto jsme originál šetrně digitalizovali, aby jej bylo možné vytisknout v různých velikostech, které Vám budou nejlépe vyhovovat. Obraz vyniká hlavně ve velkém fotmátu a s razným rámem, v rozměru šířky více jak 1 m působí velmi impozantně.

Obraz jsme již dodávali ve velikosti cca 1,2 x 1,4 m se zlatým rámem a všichni, kdo ho viděli, z něj byli nadšeni, a pokud mají navíc vztah ke koním, nemohou na něho zapomenout.

Obraz existuje také jako Čestné uznání za zásluhy o chov koní. Tuto variantu je možné personifikovat - tisknout uznání s názvem instutuce, která čestné uznání uděluje a jménem oceněného chovatele koní či oceněné stáje.

Originál z 30. let je až neuvěřitelně kvalitní a proto umožňuje velké zvětšení, kresba je nádherná i při velikosti šířky přes 1 m.